Modelarze Redukcyjni Łask 

Telefon: niebawem 

 E-mail: modelarze.lask@onet.pl

 

000

W dniach 22-23 września odbył się  II Festiwal Modeli Plastikowych – Łask 2012. Z całej Polski przyjechało prawie 100 modelarzy przyworząc około 250 różnego rodzaju modeli.

001 003b 003c
Patronat honorowy nad imprezą sprawował Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz burmistrz Łasku.

003 002

Impreza zorganizowana została przez czterech modelarzy (Dariusza Jakubczaka, Ireneusza Balcerzaka, Bogdana Rywaka oraz Łukasza Farnego) którym udało się zgromadzić okazałą pule nagród dla zwycięzców.

008 012 014 Na wystawie można było zobaczyć perfekcyjnie wykonane modele samolotów, czołgów, samochodów cywilnych oraz wojskowych, okrętów, figurek, dioramy lądowe i lotnicze oraz popiersia znanych postaci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja maszyn budowlanych wykonanych od podstaw przez Pana Romualda Andrzejczuka, który po raz kolejny przyjechał na festiwal z Białegostoku.

004 005

Wśród modeli nie mogło zabraknąć tych w barwach z Łasku.

Wystawa modeli połączona była z giełdą modelarską, na której zwiedzający mogli nabyć modele, prasę modelarską oraz szereg akcesoriów niezbędnych każdemu, kto zajmuje się sklejaniem modeli plastikowych. Nie lada atrakcją dla uczestników festiwalu była wycieczka na teren 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Na lotnisku pod bacznym okiem kustosza muzeum, Pana Piotra Polita modelarze mogli zapoznać się z kolekcją samolotów wycofanych z eksploatacji oraz z samolotem F-16.

023 024 

Po przyjęciu wszystkich zgłoszonych modeli przyszedł czas na sądziowanie. Komisja miała pełne ręce roboty.

 

027  027a 

Zwieńczeniem pierwszego dnia była impreza integracyjna na której organizatorzy gościli przybyłych do Łasku modelarzy.

 

003e 003d

Drugiego dnia zawodów odbyła się wystawa modeli dla zwiedzających. Jej urozmaiceniem był pokaz wyposarzenia pilota F-16 oraz motocykla policyjnego.

 

046 047a
Na zakończenie wręczono liczne nagrody. Dzięki przychylności sponsorów organizatorzy mogli wyróżnić pamiątkowym dyplomem oraz statuetką wszystkich juniorów biorących udział w festiwalu. Z grona seniorów nagradzane były trzy najlepsze modele w danej klasie. Nie zabrakło również nagród specjalnych fundowanych przez sponsorów oraz przez kluby modelarskie ze Świdnicy i Inowrocławia.

048a 048c

Grand Prix konkursu zdobył Ireneusz Mikucki za model SBLim-2A.

 

Galeria!!!

 

Wyniki - Festiwal

Wyniki - Nagrody Specjalne

Design by: www.diablodesign.eu