Modelarze Redukcyjni Łask 

Telefon: niebawem 

 E-mail: modelarze.lask@onet.pl

000

 

W dniach 14-15.09.2013r. odbył się już po raz trzeci Festiwal Modeli Plastikowych – Łask 2013. Impreza została zorganizowana przez pięcioosobową grupę Modelarzy Redukcyjnych z Łasku przy współudziale członków Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupy ARCHEO”. Nowością tegorocznej edycji był zorganizowany po raz pierwszy „Konkurs Lotniczych Modeli Redukcyjnych”. Modele biorące udział w konkursie podzielone zostały na trzy klasy i podlegały szczegółowej ocenie. Do każdego z modeli wymagana była dokumentacja potwierdzająca zgodność modelu z oryginałem a ocenie podlegały min. takie elementy, jak stopień zdetalizowania modelu, zgodność malowania z oryginałem, jakość i poprawność wykonania śladów eksploatacji itp.

001a 02

Modelarze nie zaiedli i przybyli licznie do Łasku przyworząc ze sobą 448 modeli głównie po to aby rywalizować otak wspaniałe nagrody.

 

002a 003

003a

Podobnie jak w latach poprzednich dzięki uprzejmości Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zorganizowana została wycieczka na teren bazy z możliwością obejrzenia samolotu F-16 Block 52+ wraz z wystawionym obok uzbrojeniem.

\

014 015

Z roku na rok nasz Festiwal odwiedza coraz wiecej sprzedawców modeli oraz akcesoriów modelarskich.

 016 017

 Przybywa też stołów klubowych.

020 019

 Sędziowanie podobnie jak w latach poprzednich przekazane zostało w ręce najbardziej doświadczonych modelarzy z całej Polski. Do każdej z ocenianych klas dobierany był minimum trzyosobywy zespół składający się z reprezentantów różnych klubów modelarsskich.

 

021 022

Zakończenie pierwszego dnia zmagań to tradycyjny już wieczorek integracyjny.

 024 023

 Drugiego dnia zawodów mieszkańcy Łasku i okolic mogli ponownie podziwiać wystawe modeli . W tym czasie organizatorzy w pocie czoła przygotowywali się do ceremoni rozdania medali i nagród specjalnych.

 

028 025

Podsumowaniem Festiwalu było wręczenie wyróżnień i nagród specjalnych modelarzom których modele doceniła poprzrdniego dnia komisja sędziowska.

031

Kończąc III Festiwal już myślimy o kolejnej edycji, co zmienić  i co poprawić aby naszą impreze jeszcze bardziej uatrakcyjnić.

 

Galeria zdjęć!!!

 

Wyniki - Festiwal

Wyniki - Konkurs

Winiki - Nagrody specjalne

Design by: www.diablodesign.eu