Modelarze Redukcyjni Łask 

Telefon: niebawem 

 E-mail: modelarze.lask@onet.pl

IMG 0819

Kiedy będziecie jechać drogą wiodącą z miejscowości Bujny Szlacheckie do Łobudzic na pewno poznacie skupisko modrzewiów rosnących w pobliżu tamtejszej Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Sucharskiego. W tej właśnie szkole za zgodą Pani Dyrektor Małgorzaty Kubiak członkowie Stowarzyszenia MODELARZE REDUKCYJNI ŁASK mogli zaprezentować tamtejszej młodzieży swoje hobby. Dzięki uprzejmości Pan Dyrektor i z pomocą grona pedagogicznego dzieci z klas I-VIII mogły uczestniczyć w spotkaniu i poznać tajniki sklejania modeli plastikowych. Dzieci z zaciekawieniem podziwiały wynik pracy członków Stowarzyszenia.

IMG 0743

IMG 0780  IMG 0792

W czasie prezentacji wykorzystując eksponaty wypożyczone z Muzeum Historii Łasku mogliśmy pokazać również elementy wyposażenia pilotów samolotów odrzutowych. Kombinezony pilota wzbudziły duże zainteresowanie dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z takimi eksponatami w życiu.

Wizyta modelarzy była również okazją do zaprezentowania pracy WZL Nr 1 w Łodzi. Zakłady te przekazały dla dzieci liczne gadżety reklamowe i własne foldery, natomiast piękny album fotograficzny pokazujący historię 100 lat polskiego lotnictwa wojskowego został przekazany szkole na ręce Pani dyrektor. Wzbogacił onzbiór miejscowej biblioteki.

IMG 0791

IMG 0806

W czasie spotkania dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań kolegów na temat przygotowań i samego klejenia modeli. Sądząc po pytaniach i rozmowach już możemy stwierdzić, że u kilku chłopców zaszczepiliśmy pasję sklejania modeli. Ze wszystkimi umówiliśmy się na zwiedzanie Festiwalu modelarskiego w Łasku który odbędzie się w dniach 7-8.09.2019. A dla wytrwałych otwieramy drzwi modelarni dla dzieci, którą mamy zamiar otworzyć również we wrześniu bieżącego roku. Ale o tych działaniach napiszemy wkrótce.

IMG 0784

IMG 0803

 

Dziękujemy Pani Dyrektor za pozwolenie i zorganizowanie spotkania z dziećmi szkoły i umożliwienie pokazania im eksponatów które powstały w wyniku realizacji naszego hobby. Ideą jaka przyświecała naszej propozycji było spotkanie które zrodzi u młodych nową pasję i pozwoli inaczej zagospodarować ich wolny czas.

Dziękujemy Muzeum Miasta Łasku za udostępnienie eksponatów które uatrakcyjniły naszą wizytę.

Dziękujemy WZL nr 1 w Łodzi za przekazanie eksponatów reklamowych i albumu który wzbogacił bibliotekę Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich.

Spotkanie w tej szkole jest naszym pierwszym ale mamy nadzieję że nie ostatnim w działalności naszego Stowarzyszenia. Wszak nie bez podstaw w statucie jest wpisane propagowanie idei modelarstwa wśród dzieci i młodzieży. A bardzo byśmy chcieli żeby ten zapis nie był martwy.

IMG 0768

Design by: www.diablodesign.eu