Modelarze Redukcyjni Łask 

Telefon: niebawem 

 E-mail: modelarze.lask@onet.pl

I tak minął rok...

Dziś, w sobotę 07.09.2019. o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy przyjmowanie modeli zgłaszanych na IX Festiwal Modeli Redukcyjnych ŁASK'2019. Tym razem korzystaliśmy z gościnności Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łasku.

IMG 1508

Jak co roku na przyjezdnych z całej Polski a nawet spoza jej granic czekało ciepłe śniadanie przygotowane przez członków Stowarzyszenia przy olbrzymiej pomocy naszych Rodzin. Modeli przybywało, stoły zapełniały się.

Oczywiście w Łasku nie mogło zabraknąć naszego przyjaciela - Radka SZUKAŁY. W tym roku jest niespodzianka. Do Łasku przywiózł on swój "kawałek" ISKRY. 

IMG 1429   IMG 1438

IMG 1478

Również tradycją łaskich Festiwali stała się wycieczka na lotnisko. Dzięki uprzejmości Dowódcy 32. BLT uczestnicy mogli zwiedzić kolekcję samolotów historycznych. Oczywiście jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się jednak zaprezentowane samoloty F-16. Taka możliwość dla modelarzy jest szczególną "gratką" gdyż umożliwia poznanie i konfrontację z budowanymi modelami.

IMG 1526

IMG 1527  IMG 1531

IMG 1540

 

A w budynku szkoły oprócz zgłoszeń rozpoczęły się warsztaty dla naszych milusińskich. Pod okiem doświadczonych kolegów dzieci mogły poznawać tajniki klejenia modeli. Cieszy szczególnie fakt dużego zainteresowania najmłodszych tą formą spędzania czasu i duży udział w klejeniu jaki miały przedstawicielki płci pięknej.

IMG 1552

IMG 1558   IMG 1561

IMG 1565

IMG 1567

I tak doczekaliśmy do końca zgłoszeń modeli na festiwal. Pierwsza statystyka - do konkursu i festiwalu zgłoszono 735 modeli i zestawów. Zatem pojedyńczych modeli będzie się można doliczyć na stołach około osiemset!!!!!

O 16-tej powołany zespół jurorów przystąpił do oceny wystawionych modeli. Obserwując to co na stole i wsłuchując się w opinię obserwatorów możemy tylko współczuć im gdyż czeka ich nie lada zadanie wyboru z grona pięknych modeli tych jedynych, tych naj...

IMG 1615

IMG 1614   IMG 1613

To tyle relacji na dziś. Zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu w niedzielę. Pamiętajmy że czynne będą stoiska sklepów modelarskich gdzie będzie można wzbogacić swój warsztat w niezbędny sprzęt, młodzi znów będą mogli zapoznać się z tajnikami hobby modelarskiego i razem będziemy mogli poznać wyniki BEST OF SHOW.

 

A ponieważ zapowiada się spacerowa niedziela to zachęcamy do odwiedzenia również Muzeum Historii Łasku, gdzie od godziny 9:00 do 14:00 będzie można zobaczyć wystawę "HISTORIA 10. PUŁKU LOTNICTWA MYŚLIWSKIEGO OPOWIEDZIANA PRZEZ STOWARZYSZENIE <MODELARZE REDUKCYJNI ŁASK>". Wszak 23 września minie 75 lat od wydania rozkazu powołującego 10. plm do życia.

 

ZAPRASZAMY

Design by: www.diablodesign.eu