Modelarze Redukcyjni Łask 

Telefon: niebawem 

 E-mail: modelarze.lask@onet.pl

Wytęż wzrok i znajdź cztery szczegóły różniące te dwa samoloty ;-)

 

IMG 1209 IMG 2386 1

 

Tak tak. Nasza Iskra jest groźniejsza.

 

IMG 2385 1

Pamiętacie Państwo, że Stowarzyszenie Modelarze Redukcyjni Łask podpisało z Panem Burmistrzem Łasku porozumienie o konserwacji samolotu TS-11 ISKRA „1230” stojącego na pomniku przy „obwodnicy” Łasku. Realizując to porozumienie modelarze w pierwszym etapie odnowili szachownice i numer burtowy samolotu. Było to wykonane w dniach 27-28.04.2018.

Kolejnym etapem było odnowienie całej powierzchni lakierniczej. W czerwcu 2019 r. trafiliśmy na okno pogodowe i w dniu 13.06. 2019 r. samolot został oszlifowany na całej powierzchni i po zagruntowaniu pomalowany srebrną farbą. Dodatkowo na przodzie kadłuba namalowane zostało godło 10. eskadry lotnictwa taktycznego – ostatniej jednostki w której Iskra była eksploatowana. Tak odnowiona powierzchnia została zabezpieczona lakierem bezbarwnym. W trakcie tych prac odnowiliśmy również cokół na którym postawiony jest samolot.

Kiedy pokazywaliśmy Panu Burmistrzowi taki odnowiony pomnik wspomnieliśmy, że kolejnym naszym celem jest „uzbrojenie” Iskry. Niestety zdobycie brakujących belek, wyrzutni i bomb trochę trwało. Ale nie próżnowaliśmy i na koniec stycznia byliśmy gotowi przystąpić do pracy. Kilka godzin pracy i „1230” została uzbrojona. Zresztą zobaczcie sami.

 

IMG 2393 1 IMG 2396 1

 

Czy z tak wyglądającym samolotem można coś jeszcze zrobić? I znów jak podziwialiśmy podwieszenia to już myśleliśmy, że … Ale to na razie tajemnica. Na razie zapraszamy wszystkich do odbycia wiosennego spaceru i zobaczenia starej – nowej Iskry .

Design by: www.diablodesign.eu